Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM
Trądzik pospolity

Jest jedną z najczęściej występujących dermatoz pojawiających w wieku młodzieńczym, ale także po 25 roku życia. Niezależnie jednak od wieku przysparza duży dyskomfort psychiczny związany ze złym stanem skóry twarzy. Jego pochodzenie nie jest do końca poznane, na powstawanie zmian ma wpływ kilka czynników, które bywają trudne do jednoznacznego zdiagnozowania.  Problem skupia się głównie w obszarze jednostki włosowo-łojowej, a dokładniej w jego ujściu. Nasilenie procesu zapalnego w organizmie wywołuje kaskadę reakcji prowadzących do zaczopowania ujścia mieszka włosowego poprzez:

– Nadprodukcję łoju

– Nieprawidłową keratynizację

– Nieprawidłowy skład sebum

– Zaburzony mikrobiom skóry

W powstawaniu zmian istotne znaczenie ma kilka czynników:

– Zaburzone funkcjonowanie bariery hydrolipidowej, której nieszczelność nasila stan zapalny wywoływany przez czynniki zewnętrzne

– Zaburzony mikrobiom skóry oraz jelit

– Przyjmowanie niektórych leków

– Nietolerancje pokarmowe

– Nietolerancja histaminy

– Zaburzenia hormonalne, najczęściej związane z androgenami

Na rynku istnieje wiele produktów przeciwtrądzikowych, ważne aby dobrać je odpowiednio do potrzeb skóry. Większość kosmetyków dedykowanych do tego problemu ma działanie wysuszające, a to z kolei zwiększa przepuszczalności bariery ochronnej, zaostrzając zmiany skórne.

Aby kompleksowo zadbać o skórę dotkniętą trądzikiem trzeba przyjrzeć się także diecie, gdyż przetworzone jedzenie, bogate w nasycone kwasy tłuszczowe może wzmagać stan zapalny w jelitach, rzutując na kondycję skóry.

Polecane zabiegi:

Indywidualna terapia kwasami PCA Skin

Mikrodermabrazja diamentowa

Oczyszczanie wodorowe

Laseroterapia

a
a
a