fbpx

Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM
Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie jest wciąż aktualnym problemem natury estetycznej. Za jego powstanie jest odpowiedzialne wiele czynników, najczęściej jednak przyczyną są poważne zaburzenia hormonalne.

Nadmierne owłosienie można sklasyfikować jako:

Hirsutyzm – obecność nadmiernego owłosienia w miejscach, w których typowo występuje u mężczyzn, jak górna warga, broda, baki oraz wokół sutków na klatce piersiowej czy podbrzuszu. Przyczyną hirsutyzmu jest nadmierna produkcja androgenów lub wzmożona wrażliwość mieszków włosowych na androgeny. Włosy mają charakter końcowy, są grube oraz ciemne.

Hipertrichoza – to schorzenie w którym dochodzi do przekształcenia jasnych włosów w ciemne i grube włosy terminalne. Włosy rosną na całym ciele, także na twarzy. Zaburzenie to może rozwinąć się w trakcie życia lub być obecne przy urodzeniu.

Za 95% przypadków nadmiernego owłosienia odpowiadają hirsutyzm idiopatyczny oraz PCOS (zespół policystycznych jajników). Rzadkimi przypadkami, ale również objawiającymi się hirsutyzmem jest guz nadnerczy lub jajników oraz zespół Cushinga.

Polecane zabiegi:

– Epilacja laserowa

a
a
a