fbpx

Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM

FIZJOTERAPIA

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Celem konsultacji fizjoterapeutycznej jest ustalenie źródła oraz przyczyny objawów pacjenta. Fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, a następnie za pomocą odpowiednio dobranych testów przeprowadza badanie funkcjonalne. Na podstawie zebranych informacji fizjoterapeuta planuje dalszy proces leczenia i rehabilitacji.

 

Czas trwania: 60 minut

Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna polegająca na aplikacji taśmy o specjalnej strukturze na wybrane fragmenty ciała. Powodując rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia ma działanie przeciwbólowe. Ponadto usprawnia pracę mięśni i stawów oraz wspomaga pracę układu limfatycznego.

 

Czas trwania: 15 minut

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna jest dziedziną, której celem jest zmniejszenie bólu i zaburzeń funkcji w obrębie stawów skroniowo – żuchowych oraz odcinka szyjnego.

 

Fizjoterapia stomatologiczna przeznaczona jest dla pacjentów z objawami:

  • bruksizmu
  • bólów głowy
  • bólów odcinka szyjnego
  • szumów usznych
  • trzasków i przeskakiwania w stawach skroniowo-żuchwowych napięcia mięśni w obrębie twarzy

Fizjoterapia ortopedyczna

Fizjoterapia pourazowa oraz pooperacyjna  mająca na celu przywrócenie funkcji narządu ruchu  oraz usprawnienie pacjenta.

 

Czas trwania: 30-60 minut

Fizjoterapia neurologiczna

Fizjoterapia neurologiczna ma swoje zastosowanie w chorobach i stanach spowodowanych zaburzeniami pracy układu nerwowego. Terapia w zależności od choroby i stanu pacjenta ma na celu przywrócenie funkcji narządu ruchu bądź zatrzymanie rozwoju postępujących objawów.

 

Czas trwania: 30-60 minut

Terapia manualna

Terapia manualna jest metodą fizjoterapii opartą na biomechaniczne i funkcji układu ruchu człowieka. Metoda ta wykorzystywana jest w leczeniu zaburzeń stawów mięśni oraz więzadeł.

 

Czas trwania: 30-60 minut

Trening medyczny

Trening medyczny prowadzony przez fizjoterapeutę ma na celu poprawę stabilizacji ciała oraz likwidację zdiagnozowanych problemów zdrowotnych za pomocą prezentowanych ćwiczeń. Podczas wizyty Fizjoterapeuta planuje oraz prezentuje plan ćwiczeń w danym schorzeniu pacjenta.

 

Czas trwania: 30-60 minut

Masaż sportowy

Masaż sportowy bazuje na technikach masażu klasycznego z wykorzystaniem większej siły nacisku. Pozwala to na większą stymulację tkanki zwiększając jej mobilność i elastyczność. Masaż sportowy poprzez swoje działanie minimalizuje ryzyko doznania kontuzji. przyspiesza regenerację układu mięśniowego, zmniejsza napięcie mięśni oraz zwiększa ruchu.

 

Czas trwania: 30-60 minut

Masaż tkanek głębokich

Głęboki masaż łącznotkankowy jest formą terapii tkanek miękkich, którego celem jest likwidacja napięć i ograniczeń w układzie mięśniowo-powięziowym.

 

Likwiduje mięśniowo-powięziowe punkty spustowe oraz zwiększa ukrwienie i elastyczność tkanek. Skuteczna metoda terapii w bólach mięśni, ograniczeniach ruchu oraz napięciowych bólach głowy.

 

Czas trwania: 30-60 minut

Suche igłowanie

Suche igłowanie – metoda fizjoterapeutyczna polegająca na nakłuciu punktu spustowego w mięśniu lub nakłuciu napiętego pasma mięśniowego za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł w celu leczenia bólu mięśniowo-powięziowego i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu.

 

Czas trwania: 60 minut

a
a
a