fbpx

Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM
Rumień

Jest to nieprzyjemna dolegliwość, która może przybierać równe formy począwszy od napadowego, nietrwałego rumienia, po jego formę utrwaloną. Pojawia się przede wszystkim u osób ze wzmożoną grą naczyniową, czyli silnie rozwiniętym systemem naczyń włosowatych skóry. Kiedy liczba włośniczek w skórze staje się zbyt duża stają się one nieszczelne i osłabione co może prowadzić do problemów na tle rumieniowym. Nieodpowiednia pielęgnacja oraz brak profilaktyki, w późniejszym etapie, może doprowadzić do pękania naczyń. Rumień może być także pierwszym sygnałem wskazującym na poważniejsze schorzenie jakim jest np. trądzik różowaty.

Przyczyny uaktywniające rumień:

– Stres

– Gwałtowne zmiany temperatur

– Spożywanie alkoholu

– Wysiłek fizyczny

– Ostre potrawy

– Długa ekspozycja na słońce

Źródłem rumienia jest rozszerzenie i napływ krwi do cienkich naczyń, tzw. kapilar położonych w powierzchniowych warstwach skóry. Czynnikiem wywołującym taką reakcję jest np. histamina – substancja uwalniana w organizmie podczas reakcji alergicznych. Zarówno objawy jak i przyczyny rumienia mogą być zróżnicowane. Może występować w przebiegu wielu chorób o różnych podłożach.

Skórę z rumieniem powinno się traktować tak jak skórę wrażliwą. W pielęgnacji powinny znajdować się składniki wpływające pozytywnie na procesy przeciwzapalne oraz wzmacniające naczynia krwionośne jak kwas traneksamowy, witamina C czy wyciąg z arniki.  Nie można także zapominać o kremie z filtrem, gdyż promieniowanie UV jest jednym z głównych przyczyn rumienia.

 

Polecane zabiegi:

Infuzja tlenowa 

Pro XN PHA Solution

Oxygenating Trio

Zabieg podstawowy PCA Skin

Oxybrazja + infuzja tlenowa

Laseroterapia

a
a
a