fbpx

Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM
Rozszerzone pory

Ujścia mieszków włosowych, potocznie nazywanych porami, są niezbędnymi składowymi naszej skóry, gdyż odpowiadają za odprowadzenie sebum na powierzchnię naskórka. Powstały w ten sposób film zapewnia ochronę przed nadmiernym odparowywaniem wody oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej. Warto pamiętać, że tekstura skóry nie jest idealnie gładka, gdyż pory w skórze posiada każdy z nas. Różnią się one jedynie widocznością, którą możemy zredukować stosując odpowiednie składniki aktywne.

Oprócz uwarunkowań genetycznych, na zwiększenie widoczności porów mogą wpływać także:

– Nieodpowiednia dieta, w tym używki

– Zmiany hormonalne

– Częste zmiany temperatur

– Brak ochrony UV

– Nieprawidłowa pielęgnacja skóry

Pielęgnacja redukująca widoczność porów powinna opierać się na składnikach regulujących sebum oraz złuszczających i normalizujących grubość naskórka. Ważnym aspektem będzie także dbanie o odpowiednie nawilżenie i syntezę kolagenu, który tworzy stelaż dla skóry i chroni przed nadmiernym rozszerzaniem się ujść gruczołów łojowych.

Cztery kroki, które skutecznie pomogą w walce z rozszerzonymi porami to:

– Oczyszczanie

– Złuszczanie

– Nawilżenie i zwiększanie gęstości skóry

– Ochrona UV

Szczególnie ten ostatni krok musi stać się Twoją rutyna pielęgnacyjną, gdyż promieniowanie UV nie tylko zaburza funkcjonowanie gruczołów łojowych, ale także uszkadza włókna kolagenowe.

Jeżeli chodzi o zabiegi gabinetowe to najlepiej sprawdzą się peelingi chemiczne oparte na kwasie glikolowym, salicylowym czy migdałowym. Wszystkie zabiegi wzmacniające rusztowanie skóry, nawilżające oraz oparte na retinolu lub retinalu.

Polecane zabiegi:

Zabieg podstawowy PCA Skin + Advanced Treatment Booster

Oczyszczanie wodorowe + Infuzja tlenowa

Mezoterapia mikroigłowa

Mikrodermabrazja diamentowa

a
a
a